تلفن تماس

02156865522

ایمیل ما

info@sangshekansaze.com

ساعات کاری و پشتیبانی

24 ساعته در 7 روز هفته
دستگاه سنگ شکن

کاربرد دستگاه سنگ شکن

دستگاه سنگ شکن یا سنگ‌شکن ماشینی است که جهت خرد کردن مواد قابل خرد کردن سنگ به‌کار می‌روند. سنگ‌ها در برابر خردشدن دارای واکنش‌های متفاوتی هستند: -بعضی به راحتی خرد می‌شوند. -بعضی تبدیل به پودر می‌شوند. -برخی بسیار مقاوم و ساینده هستند. با توجه به نوع سنگ و کاربرد، از سنگ‌شکن‌های متفاوتی استفاده می‌شود. هر سنگ‌ شکن روش خاصی برای خردایش دارد که به دو بخش عمده تقسیم می‌شوند: الف-خردایش به حالت فشردن: (سنگ‌شکن‌های؛ ژیراتوری اولیه، فکی و مخروطی)، که در این روش مواد بین دو سطح که به یکدیگر نزدیک می‌شوند، فشرده می‌گردد و در نتیجه خرد می‌شود. سرعت حرکت سطح خردکننده بین ۰٫۵ الی ۱٫۵ متر بر ثانیه متغیر است.
ب-خردایش به حالت ضربه‌ای: (سنگ‌شکن‌های ضربه‌ای شفت افقی HSI یا کوبیت و سنگ‌شکن‌های ضربه‌ای عمودی VSI). در این روش مواد تحت تأثیر شوک ناشی از ضربه قطعات در حال گردش (روتور و چکش سنگ‌شکن و بستر شن و …) قرار گرفته و به سوی سطوح فلزی (سندان‌ها) یا سطوح غیر فلزی (بستر شنی) پرتاب شده و ضربه می‌پذیرند و در این حرکت سنگ‌ها نیز به یکدیگر برخورد دارند. سرعت حرکت معمولاً ۳۰ الی ۸۰ متر بر دقیقه و گاهی در VSI ها بالاتر نیز هست.

دستگاه سنگ شکن هیدروکن

هیدروکن نوعی سنگ شکن است که دارای لوازم سنگ شکن قوی برای خرد کردن و شکستن مواد معدنی مانند سنگ‌هایی که از معدن خارج می‌شود استفاده می‌گردد. این نوع سنگ شکن از سیستم هیدرولیکی بهره می‌برد و در مرحله‌ی اولیه و ثانویه خرد کردن سنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ظاهر هیدروکن ها مخروطی شکل است.

انواع دستگاه سنگ شکن

آشنایی یا دستگاههای سنگ شکن و روش های کاربرد هر یک از سنگ شکن های فکی، مخروطی، ضربه ای، چکشی و سیلندری با توجه به مواد متفاوت است. سنگ شکن های ثابت در شروع خط تولید قرار می گیرند. مواد اولیه توسط کامیون ها در سیلو فیدرهای این سنگ شکن ها تخلیه شده و پس از خرد شدن به وسیله نوار کاغذی به انبار ارسال می شود.

دستگاه سنگ شکن

سنگ شکن در مرحله اول کارخانه های سنگ شکن مورد استفاده قرار می گیرد. اما این سنگ شکن ساده است زیرا کار خود را با استفاده از نیروی برشی و فشاری در خرد کردن سنگ های معدنی و معدنی انجام می دهد. سنگ ها با استفاده از این نیرو بین دو فک دستگاه یکی ثابت و دیگری متحرک قرار می گیرند و این مشکل زمینه لازم را برای شکستن سنگ های معدنی قرار داده شده در سنگ شکن ایجاد می کند. ایجاد می کند.

انواع دستگاه سنگ شکن عبارتند از :

  • هیدروکن ژیراتوری
  • هیدروکن فکی
  • همامیلز (Hammermills)
  • سنگ شکن های ضربه ای افقی
  • سایزرها
  • سنگ شکن رول
  • سنگ شکن یا هیدروکن مخروطی
  • هیدروکن فدر
  • سنگ شکن فکی

عملکرد دستگاه سنگ شکن

همانطور که پیشتر هم اشاره کرده بودیم این دستگاه در ابتدا و شروع مرحله اول کارخانه های سنگ شکن مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، این سنگ شکن ساده است زیرا از نیروی برشی و فشاری در خرد کردن مواد معدنی و سنگ های معدنی استفاده می کند. سنگ هایی که از این نیرو استفاده می کنند با قرار گرفتن بین دو فک دستگاه یکی ثابت و دیگری متحرک کار خود را انجام می دهند و همین امر باعث شکسته شدن سنگ های معدنی در دستگاه سنگ می شود. کاترها قرار می گیرند.

کوبیت یا دستگاه سنگ شکن ضربه ایی

سنگ شکن ضربه‌ای یا اصطلاحا کوبیت یکی از تجهیزات معدنی است که در مرحله فرآوری مواد معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از سنگ‌شکن‌ها می‌باشد.

سنگ شکن‌ها انواع و کاربردهای مختلفی دارند.

از نظر فیزیکی نوعی دیگر از دستگاه‌های خردایش سنگ می‌باشد سنگ شکن ضربه‌ای میباشد که به عنوان سنگ شکن ثانویه جهت تولید شن و ماسه و همچنین بیس به کار می‌رود.

این دستگاه برای تولید شن و ماسه نسبت به دستگاههای مشابه بازدهی بیشتری دارد. از مزایای این دستگاه می توان به دانه بندی استاندارد و چند ضلعی آن اشاره کرد.

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *